TÜRKÇE ENGLISH

WS₂ ÖZEL PASTA (TUNGSTEN Dİ SÜLFİT)

WS₂ Özel Pasta (Tungsten Di Sülfit)

Yüksek viskoziteli sentetik baz yağ, yüksek oranda WS₂ partikülleri ve özel katıklarla üretilmiş, yarı sentetik, düşük penetrasyonlu bir grestir.

Kullanım Yerleri

Gresin içeriğinde bulunan WS₂ (tungsten di sülfit) dünya üzerinde bilinen en yağlayıcı madde olup sahip olduğu 0,03 sürtünme katsayısı ile başka hiçbir madde ile kıyaslanmayacak şekilde sürtünmeyi önleme özelliğine sahiptir. Yüksek ve düşük sıcaklıkta problemsiz çalışabilir. Normal atmosferde -270 °C/+ 650 °C, vakum altında -188 °C / +1316 °C aralığında çalışabilmektedir. WS₂ bu üstün özellikleri nedeniyle NASA tarafından da kullanılmaktadır. WS₂ nin bu üstün özellikleri gres teknolojisi ile birleştirilerek üstün özellikli bir gres üretilmiştir. Otomotiv ve endüstriyel alanda mil yataklarında ve çarklarda kullanılabilir. Ağır şartlar altında çalışan dişlilerde, rulmanlarda, zincirlerde, valflerde geniş bir sıcaklık aralığında kullanılabilir. Güneş ve tuzlu suya maruz kalan yerlerde kullanılır.

Özellikleri ve Faydaları

Yüksek Basınç Dayanımı Performansı İçeriğindeki WS₂ (tungsten di sülfit) parçaçıkları sayesinde aşırı basınç (Extreme Pressure) özellikleri mükemmeldir, aşırı yük altında mükemmel çalışır. 
Aşırı Yüksek Sıcaklığa ve Güneş Işığına Karşı Yüksek Direnç Yüksek damlama noktasına sahip oluşu yüksek sıcaklıklarda çalışması için elverişli olmasını sağlar. Güneş ışığına ve yüksek ısıya dayanıklıdır.
Yüksek Aşınma Önleyici Etkinlik ve Aktif Yağlama Performansı WS₂ den gelen düşük sürtünme katsayısı sürtünmeyi azaltarak yağlayıcılığı artırır, rulmanların ve dönen aparatların dönme yeteneğini artırır.
Uzun Kullanım Ömrü Yarı sentetik yapısından dolayı oksidasyon oranı düşük, kullanım ömrü uzundur.
Antitoksik Etki Özelliği Aromatik bileşik içermez ve toksik etkiye sahip değildir.
Hidrofobik Yapı Özelliği Su, pas ve nemli ortamlara karşı dayanıklıdır.

Teknik Özellikleri

KATI YAĞLAYICI CİNSİ - WS₂ (TUNGSTEN DI SULFIT) 
KALINLAŞTIRICI CİNSİ Bentonit
SABUN CİNSİ Sabunsuz
YAĞ CİNSİ Sentetik/Mineral 
DAMLAMA NOKTASI ASTM D 566 Damlamaz
ÇALIŞMA SICAKLIĞI -270 / +400 max + 650
RENK Gri
İŞLENMİŞ PENETRASYON DEĞERİ, 25⁰C'DE, 60 DARBE ASTM D 217  220-250
NLGI  - 3

* Yukarıdaki veriler tipik değerler olup üretimden üretime değişebilir.

 OCAK 2021 REV02

 

HAKKIMIZDA

1989 yılında kurulan Koçak Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bulunduğu coğrafyanın önde gelen madeni yağ ve gres üreticileri arasında gösterilmektedir. Otomotivden endüstriye, havacılıktan denizciliğe, tekstilden savunma sanayine kadar 300 adetten fazla ürüne, 700’den fazla ambalaj çeşidine sahiptir. Gebze’de 4 bin 500 metrekaresi kapalı toplam 12.500 metrekare alan üzerine kurulu Madeni yağ Gres ve Harmanlama Dolum Tesisi ile ISO 45001, ISO 9001, ISO 14001 standartlarına uygun olarak üretim gerçekleştirmektedir. Firmanın madeni yağ kapasitesi günde 1 sarj ve 8 saat çalışma esası alındığında; 40.504 MT / yıl, gres kapasitesi ise 6.480 MT/yıldır, Antifriz 7.793 MT/yıldır. 4 kıtada Rafinol, Speedol, Ranuna ve F6 markalı ürünleriyle varlığını sürdüren Koçak Petrol, ABD başta olmak üzere 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

İLETİŞİM

Adres :
Koçak Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Pelitli Mahallesi, 4434 Sok. No:43 41400 Gebze / Kocaeli
Tel: +90 (262) 751 36 72
Fax:+90 (262) 751 36 78
speedol@speedol.com.tr 

Google HARİTA

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.