TÜRKÇE ENGLISH

GRES ve ÖZEL PASTALAR

 

Koçak Petrol Gres Üretim Tesisi’nde yüksek kaliteli baz yağlar, sabunlu-organik-inorganik kalınlaştırıcılar ve performans geliştirici katıkların birleşimi ile üretilen, akabinde prosese göre homojenizatörlerden geçirilip, tam otomatik dolum hattında ambalajlara doldurularak müşteriye sunulan Speedol Gres ve Özel Pastaları, otomotiv ve endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere geniş ürün çeşitliliğine sahiptir.

KALSİYUM SABUNLU GRESLER

Speedol Kalsiyum Sabunlu Gresler, kalınlaştırıcıları kalsiyum metal sabunu olan, 70 °C kadar çalışma sıcaklığı bulunan, içerisinde kullanılan baz yağ cinslerine göre beyaz, sarı, kırmızı ve yeşil renkte çeşitleri bulunan, pas, ısı ve yük taşıma mukavemetleri zayıf, çalışma sıcaklığının yüksek olmadığı çeşitli uygulama alanlarında çabuk ve etkili yağlama sağlayan, sulu ortamlarda erimeyen ekonomik yağlayıcılardır.

LİTYUM SABUNLU GRESLER

Speedol Lityum Sabunlu Gresler, kalınlaştırıcıları lityum metal sabunu olan, 130 °C dereceye kadar çalışma sıcaklığı bulunan, içerisinde kullanılan performans ve katı yağlayıcı katkılarına göre yüksek basınç (EP) , molibden ve grafit katkılı çeşitleri bulunan, pas, ısı ve yük taşıma mukavemetleri güçlü, ortamdaki suyu bünyelerine alabilme özelliğine sahip, düşük ve yüksek sıcaklıklarda kullanılabilen, özellikle rulman ve şasi yağlamasında kullanım alanı bulan, satıhlara yapışan, lifli yapıda çok amaçlı yağlayıcılardır.

LİTYUM KOMPLEKS SABUNLU GRESLER

Speedol Lityum Komplex Sabunlu Gresler, kalınlaştırıcıları lityum komplex metal sabunu olan, 160 C dereceye kadar çalışma sıcaklığı bulunan, içerisinde kullanılan performans ve katı yağlayıcı katkılarına göre yüksek basınç (EP) ve EP+Mos2 katkılı çeşitleri bulunan, pas, ısı ve yük taşıma mukavemetleri güçlü, ortamdaki suyu bünyelerine alabilme özelliğine sahip, satıhlara yapışan, lifli yapıda, yüksek sıcaklık ve basıncın bulunduğu ve suya karşı yüksek dayanımın istendiği tüm yağlama noktalarında kullanılmak üzere geliştirilmiş yağlayıcılardır.

GRAFİTLİ GRESLER

Speedol Grafitli Gresler, sabun yapısına göre lityum ve kalsiyum sabunlu olmak üzere çeşitleri bulunan, vibrasyonun olduğu hareketli kısımlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş grafit katkılı yağlayıcılardır. Çalışma sıcaklığının 130°C dereceye kadar istendiği durumlarda lityum sabunlu olanı, 70°C dereceye kadar çalışma sıcaklığının yeterli olduğu durumlarda ise kalsiyum sabun bazlı tercih edilebilir.

MERKEZİ SİSTEM YAĞLAMA GRESLERİ

Speedol Merkezi sistem yağlama gresleri, sabun yapısına göre lityum ve kalsiyum sabunlu olmak üzere çeşitleri bulunan, otomatik yağlama sistemleri için geliştirilmiş yarı katı formda NLGI: 0-00-1 olmak üzere tercih edilen yağlayıcılardır. Çalışma sıcaklığının 120°C dereceye kadar istendiği durumlarda lityum sabunlu olanı, 60°C dereceye kadar çalışma sıcaklığının yeterli olduğu durumlarda ise kalsiyum sabun bazlı tercih edilebilir.

SENTETİK GRESLER

Speedol Sentetik Yapılı yağlama gresleri, kalınlaştırıcıları lityum komplex metal sabunu ve mineral yağ baz yağlarına ester yapılı sentetik bazlar eklenerek formüle edilen, içerisinde kullanılan performans ve katı yağlayıcı katkılarına göre yüksek basınç (EP) ve EP+MoS₂ katkılı çeşitleri bulunan, pas, ısı ve yük taşıma mukavemetleri güçlü, ortamdaki suyu bünyelerine alabilme özelliğine sahip, satıhlara yapışan, lifli yapıda, yüksek sıcaklık ve basıncın bulunduğu ve suya karşı yüksek dayanımın istendiği tüm yağlama noktalarında kullanılmak üzere geliştirilmiş sentetik yağ katkılı yağlayıcılardır.

SODYUM SABUNLU GRESLER

Speedol Sodyum Sabunlu Gresler, kalınlaştırıcıları sodyum metal sabunu olan, 120 °C dereceye kadar çalışma sıcaklığı bulunan, ortamda bulunan suyu bünyelerine alabildikleri için kullanıldıkları yüzeylerde korozyonu önleyen, ancak absorbe ettikleri su miktarı fazla olduğu zaman yumuşayıp akma riski olduğundan ıslak çalışma koşullarında kullanımları önerilmeyen satıhlara yapışan, lifli yapıda yağlayıcılardır.

ÖZEL PASTALAR

Speedol Özel Pastalar, özel kullanım yerleri için geliştirilmiş, kalınlaştırıcıları metal sabunlu, inorganik ve organik yapıda olan genellikle yüksek sıcaklık ve basınca karşı dayanım gerektiren yerlerde kullanılan gres kıvamında yağlayıcılardır.

PAMUK TOPLAMA MAKİNESİ GRESİ

Pamuk Toplama Makinesi Gresi

Pamuk toplama makinelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş, aşırı basınç (EP), aşınma önleyici (AW), oksidasyon önleyici ve korozyon önleyici katıklarla formüle edilmiş yarı akışkan lityum sabun bazlı bir grestir.

PAMUK TOPLAMA MAKİNESİ DETERJANI

PAMUK TOPLAMA MAKİNESİ DETERJANI

Pamuk toplama makinelerinde bulunan iğ ünitelerinin temizlenmesi ve nemlendirilmesi amacıyla, yüksek oranda rafine edilmiş parafinik baz yağlar ile özel olarak formüle edilmiş, su ile karıştırılarak emülsiyon oluşturulan konsantre sıvıdır.

VAZELİN

Vazelin

Vazelin, beyaz , yarı şeffaf, hafifçe floresan, yarı katı, suda çözünmeyen alkolde çok az; eterde, kloroformda, benzende, karbon sülfürde, terebentin yağında çözünen en çok tıpta ve eczacılıkta olmak üzere çeşitli parlatıcılarda, yağlayıcı preslerde ve pas önleyicilerde de kullanılan bir maddedir.

 

HAKKIMIZDA

Kocaeli Gebze'de 4500 m2 si kapalı, 14.000 m2 toplam alan üzerinde kurulu Koçak Petrol Madeni Yağ ve Gres Harmanlama Dolum Tesisinde OHSAS 18001, ISO 9001, ISO 14001 standartlarına uygun olarak üretim yapılmakta, otomotiv ve endüstriyel alanlarda 250 den fazla ürün ve 600 üzerinde ambalaj çeşitliliği ile ülke ekonomisine değer katmaktadır.

İLETİŞİM

Adres :
Koçak Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Pelitli Köyü, Ayaz Sok. No:43 41400 Gebze / Kocaeli
Tel: +90 (262) 751 36 72
Fax: +90 (262) 751 36 78
speedol@speedol.com.tr 

Google HARİTA

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.