TÜRKÇE ENGLISH

SPD 2003 SİLİKONLU GRES

SPD 2003 Silikonlu Gres

Yüksek sıcaklık ve soğuk hava şartlarına maruz kalan plastik ve elastomer parçalar üzerine yağlayıcı ve koruyucu olarak gıda paketleme makinalarında, soğuk hava depolarında, valf ve vanalarda, sıcak veya soğuk havaya maruz kalabilecek zeminlerde kullanılan, çalışma sıcaklığı; -50/+200 ⁰C arasında olan silikon bazlı, sentetik yapıda özel bir gres pastasıdır.

Kullanım Yerleri

Gıda paketleme makinalarında, soğuk hava depolarında, sıcak veya özellikle soğuk havaya maruz kalabilecek zeminlerde, fırın gibi yüksek ısı sistemli makine aparatlarında, çok düşük hızdaki hareketli parçalarda, elektrik arkına karşı izole sağlayacak kısımlarda, valf ve vanalarda, zincirlerde, menteşelerde, düşük hızda yürüyen aksamlarda, kapı ve menteşelerde gıcırtıyı önlemek, şarter ve anahtarlarda donma ve akmaya karşı hareket geçişini sağlamak, araç fitil aralarında donmayı önlemek üzere yağlayıcı ve koruyucu olarak kullanılır.

Özellikleri ve Faydaları

Çok Amaçlı Kullanım Alanı

Gıda üretim ve paketleme makinalarında, dış mekanlarda, zincirlerde, endüstriyel ve ev tipi uygulamalarda yağlayıcı, özellikte soğuktan koruyucu şekilde geniş kullanım alanı bulur. 75 ml' lik ergonomik tüp ambalajı ile kullanımda kolaylık sağlar.

Aşırı Sıcak ve Aşırı Soğuk Ortamlarda Çalışma Performansı

Aşırı sıcak ve aşırı soğuk çalışma ortamlarında damlama ve donmaya maruz kalmaz. Bu özelliği sayesinde, soğuk hava depolarında, demir çelik sektöründe ve birçok alanda ihtiyacı fazlasıyla karşılar. Damlamadığından dolayı yüksek ısılarda da yüksek performanslı yağlayıcılık ve koruma sağlar.

Elektrik Direncine Karşı Yalıtım Özelliği

Elektrikte ark yapmama özelliğine sahip olduğu için elektrik akımının olduğu sistemlerde kullanılabilir.

Teknik Özellikleri

KALINLAŞTIRICI/ SABUN CİNSİ - İnorganik / Sabunsuz
BAZ YAĞ CİNSİ / K. VİSKOZİTESİ, cSt - / ASTM D 445

Sentetik / 980

RENK - Şeffaf Beyaz
ÇALIŞMA SICAKLIĞI, °C - -50 / + 200
İŞLENMİŞ PENETRASYON 25, °C ASTM D 217 220-250
NLGI  - 3

Yukarıdaki veriler tipik değerler olup üretimden üretime değişebilir.

 EKİM 2014 REV01

 

HAKKIMIZDA

1989 yılında kurulan Koçak Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bulunduğu coğrafyanın önde gelen madeni yağ ve gres üreticileri arasında gösterilmektedir. Otomotivden endüstriye, havacılıktan denizciliğe, tekstilden savunma sanayine kadar 300 adetten fazla ürüne, 700’den fazla ambalaj çeşidine sahiptir. Gebze’de 4 bin 500 metrekaresi kapalı toplam 12.500 metrekare alan üzerine kurulu Madeni yağ Gres ve Harmanlama Dolum Tesisi ile ISO 45001, ISO 9001, ISO 14001 standartlarına uygun olarak üretim gerçekleştirmektedir. Firmanın madeni yağ kapasitesi günde 1 sarj ve 8 saat çalışma esası alındığında; 40.504 MT / yıl, gres kapasitesi ise 6.480 MT/yıldır, Antifriz 7.793 MT/yıldır. 4 kıtada Rafinol, Speedol, Ranuna ve F6 markalı ürünleriyle varlığını sürdüren Koçak Petrol, ABD başta olmak üzere 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

İLETİŞİM

Adres :
Koçak Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Pelitli Mahallesi, 4434 Sok. No:43 41400 Gebze / Kocaeli
Tel: +90 (262) 751 36 72
Fax:+90 (262) 751 36 78
speedol@speedol.com.tr 

Google HARİTA

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.