TÜRKÇE ENGLISH

COPPER SLIP MONTAJ MACUNU

Copper Slip Montaj Macunu

Copperslip Montaj Macunu yüksek ısılarda ve ağır çalışma şartlarından kaynaklanan yüksek ergimeye ve kaynamayı sürüldüğü yerde engelleyen ve yüzeyi koruyan, yüksek ısıda (1100 °C) özelliği bozulmayan yumuşak metal tozu esaslı bir kaplayıcı ve kuru yağlayıcıdır.

Kullanım Yerleri

OTOMOTİVDE

Disk fren yastıklarında ses yapmayı önler. Şasi demontajında ve montajında kolaylık sağlar. Silindir kafaları, giriş ve çıkış egzoz sistemleri, merkez birleşimleri, contalama ve civatalarda, dünya çapında otomotiv üreticileri tarafından montajda Copperslip kullanılmaktadır.

KİMYA ENDÜSTRİSİNDE

Büyük bir zaman tasarrufu sağladığı bir yer de kimya tesisleridir. İmbiklerin, ısıtma kazan kapaklarının, valflerin ve fırın parçalarının, bakımı montajı ve sökülmesinde başarıyla kullanılmaktadır.

PETROL ENDÜSTRİSİNDE

Delme, üretim, rafine işlemlerinde, büyük oranda atıl zamanı asgariye indirir. Bağlantı yerlerinin, delici yakalarının, doğrultma tellerinin, valflerin, küçük veya büyük çaplı boru hatlarının, demontajını, montajını kolaylaştırır, zorlanmadan ve vakit kaybetmeden çalışmayı sağlar.

DENİZCİLİKTE

Deniz sektöründeki çetin ve yüksek korozyon içeren ortamında kullanılan her türlü hareketli parçada antikorozif bir madde olarak kullanılmasının yanı sıra; civatalar, flanşlar, vinçler, boilerler gibi gemiciliğin hemen hemen her aşamasında ihtiyaç duyulan ve dünya gemicilik sektöründe haklı bir şöhrete sahip olan bir malzemedir.

ÜRETİM, FABRİKALARDA

Malzemenin özelliği olan 1100 °C ısı mukavemeti nedeniyle, yüksek ısının kaynaşmaya ve benzeri hasarlara sebep olduğu bölgelerde kullanılır. Makinaların rahat çalışmasında ve bakımlarında başarı ile kullanılır.

ATÖLYELERDE

Tornaların, frezelerin, konvensiyonel ve CNC takım tezgahlarının kayıklarının yağlanmasında, metalin metale sürtünme katsayısını azaltan bir madde olduğundan Copperslip‘ in küçük atölyelerde de kullanımı çok yaygındır.

ZİRAATTA

Traktörlerin, pulluk ve sabanların, biçerdöverlerin, her türlü ziraat makinalarının rahat çalışması, bakımları, sökülüp takılma ve parça değişimleri için, Copperslip mükemmel bir yardımcıdır.

Özellikleri ve Faydaları

Antisize Özellik Metallerin birbirine kaynamasını önleyerek daha sonra yapılan demontajlarda sorun yaratmaz. 
Mükemmel Kayma Eğilimi İhtiva ettiği molibden ve grafit sayesinde de kaplanmış yüzeyler arasındaki kayma hareketini daha da kolaylaştırır.
Mükemmel Metal Kaplama Özelliği Bünyesinde yüksek oranda bulunan bakır, kurşun gibi yumuşak metal kombinasyonu ile yüzeyde metal kaplaması yapar.
Mükemmel Sarma Performans

Aşınmaya Karşı Koruma Performansı
Sarıcıdır. Kaplayıcı ve kaydırıcı malzemelerin yüzeyde kalıcı olabilmelerini sağlayabilmek için sarıcılık özelliği özel katkılarla arttırılmıştır. Bu özelliklerden dolayı Copperslip, sürtünen yüzeylerdeki mikroskobik çıkıntıların sebebiyet verdiği soğuk kaynak ve aşınma olayına mani olur. Rahat bir kayma ve yuvarlanma hareketi sağlar.
Genleşme, Sürtünme ve Basınca Karşı Yüksek Direnç Özelliği Yüzeylere sürüldüğünde hiçbir zaman sertleşmeyen ve hep yumuşak kalan bir zar olarak kalır ve yüzeydeki genleşme, daralma, basınç gibi değişimler Speedol Copperslip’i yerinden söküp atamaz. Copperslip, aşınmayı azaltır, yüksek sürtünmeli ve burgulu yerlerde montaj işlemini kolaylaştırır.

Teknik Özellikleri

KALINLAŞTIRICI CİNSİ Bentonit 
KATI YAĞLAYICI CİNSİ Yumuşak metal tozları, MoS2, Grafit
SABUN CİNSİ Sabunsuz
RENK Bakır
NLGI DERECESİ 2-3
DAMLAMA NOKTASI, °C ASTM D 566  Damlamaz
ISI ALTINDA YAĞ
FİLMİNİN DAYANIMI , °C
- -30 °C, +1100 °C
ÇALIŞMA SICAKLIĞI, °C >200 

* Yukarıdaki veriler tipik değerler olup üretimden üretime değişebilir.

OCAK 2022 REV02 

 

HAKKIMIZDA

1989 yılında kurulan Koçak Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bulunduğu coğrafyanın önde gelen madeni yağ ve gres üreticileri arasında gösterilmektedir. Otomotivden endüstriye, havacılıktan denizciliğe, tekstilden savunma sanayine kadar 300 adetten fazla ürüne, 700’den fazla ambalaj çeşidine sahiptir. Gebze’de 4 bin 500 metrekaresi kapalı toplam 12.500 metrekare alan üzerine kurulu Madeni yağ Gres ve Harmanlama Dolum Tesisi ile ISO 45001, ISO 9001, ISO 14001 standartlarına uygun olarak üretim gerçekleştirmektedir. Firmanın madeni yağ kapasitesi günde 1 sarj ve 8 saat çalışma esası alındığında; 40.504 MT / yıl, gres kapasitesi ise 6.480 MT/yıldır, Antifriz 7.793 MT/yıldır. 4 kıtada Rafinol, Speedol, Ranuna ve F6 markalı ürünleriyle varlığını sürdüren Koçak Petrol, ABD başta olmak üzere 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

İLETİŞİM

Adres :
Koçak Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Pelitli Mahallesi, 4434 Sok. No:43 41400 Gebze / Kocaeli
Tel: +90 (262) 751 36 72
Fax:+90 (262) 751 36 78
speedol@speedol.com.tr 

Google HARİTA

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.