TÜRKÇE ENGLISH

ÇEVRE POLİTİKASI

SEÇ

Koçak Petrol Ürünleri olarak Çevre politikamız;

  • Üretim faaliyetlerimizden kaynaklanan atıkların, çevre ve insan sağlığı üzerindeki olası etkilerini kontrol altında tutmak.
  • Üretim sektörünün gerektirdiği, EPDK ve Çevre Kanunu ile ilgili yasa ve yönetmeliklere uyumu sağlamak.
  • Doğal kaynakların korunması için enerji kullanımının azaltılmasını, atıkların en düşük seviyeye indirilmesini ve geri dönüşümün desteklenmesini sağlamak.
  • Çalışanlarımızı çevrenin korunması konusunda bilinçlendirmek amacıyla eğitim faaliyetleri düzenlemek ve çevre korunması faaliyetlerinde etkin rol almak.
  • Çevre Yönetim Sisteminin devamlılığını sağlamak ve periyodik gözden geçirmelerle sürekli iyileştirmeyi gerçekleştirmek.
  • Sıfır atık hedefine ulaşmak için; proseslerimizde, yeni ürün ve proses değişimlerden kaynaklanan riskler belirlenip değerlendirilmekte, yapılan çalışmalarla bu riskler elimine edilmekte ve/veya kabul edilebilir seviyeye getirilmektedir.
 

HAKKIMIZDA

1989 yılında kurulan Koçak Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bulunduğu coğrafyanın önde gelen madeni yağ ve gres üreticileri arasında gösterilmektedir. Otomotivden endüstriye, havacılıktan denizciliğe, tekstilden savunma sanayine kadar 300 adetten fazla ürüne, 700’den fazla ambalaj çeşidine sahiptir. Gebze’de 4 bin 500 metrekaresi kapalı toplam 12.500 metrekare alan üzerine kurulu Madeni yağ Gres ve Harmanlama Dolum Tesisi ile ISO 45001, ISO 9001, ISO 14001 standartlarına uygun olarak üretim gerçekleştirmektedir. Firmanın madeni yağ kapasitesi günde 1 sarj ve 8 saat çalışma esası alındığında; 40.504 MT / yıl, gres kapasitesi ise 6.480 MT/yıldır, Antifriz 7.793 MT/yıldır. 4 kıtada Rafinol, Speedol, Ranuna ve F6 markalı ürünleriyle varlığını sürdüren Koçak Petrol, ABD başta olmak üzere 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

İLETİŞİM

Adres :
Koçak Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Pelitli Mahallesi, 4434 Sok. No:43 41400 Gebze / Kocaeli
Tel: +90 (262) 751 36 72
Fax:+90 (262) 751 36 78
speedol@speedol.com.tr 

Google HARİTA

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.