TÜRKÇE ENGLISH

RED CLIMBING OIL

RED CLIMBING OIL

RED CLIMBING OIL sentetik ve parafinik bazlı yağlar ve performans arttırıcı polimer katkılar ile güçlendirilmiş üstün yapışma gücüne sahip aşırı yük, basınç ve vibrasyon şartlarında çalıştığında yağ filmi incelmeden çalışabilen semi sentetik yapıda özel kapalı sistem dişli yağıdır.

Kullanım Yerleri

Düşük ve normal devirlerde çalışan tüm redüktörlerde, endüstriyel tipteki tüm şanzıman ve diferansiyel sistemlerinde başarı ile kullanılır. Demir ve çelik sanayi, alüminyum, metal ve metal işleme tesisleri, çimento, kağıt, matbaa, boya sanayi, vinç ve konveyör sistemleri, gemi ve deniz araçları, otomotiv ve endüstriyel şanzıman ve diferansiyelleri, kimya tesisleri, ambalaj, cam sanayi, enerji tesisleri ekipmanları, inşaat ve iş makineleri, ağaç ürünleri ve ağaç işleme tesisleri, asansör sanayi, tüm endüstriyel sanayi tesis ve işletmelerindeki ekipmanlarda üstün performansı ile verimli olarak çalışır.

Özellikleri ve Faydaları

Üstün Film Tabakası ve Yapışkanlık Mükemmel Koruyuculuk Üstün Basınç Özelliği

Çalıştığı yerlerdeki dişli ve dişli sistemlerine mükemmel şekilde yapışarak yağsız ve kuru kalmalarını önler, çok iyi bir film tabakası bırakır, bu sayede sürtünmeden kaynaklanan malzeme aşınmalarının önüne geçer. Sistemlerin ilk çalıştırılmasında yağ ile temasta olmayan tüm dişlilerin de anında yağlanmasını sağlayarak dişlilerin tahrip olmasına meydan vermez. Çalışan dişli sistemlerinde en büyük problemlerden birisi budur ve dışardan gözlemlenemediğinden farkına varılmaz, bu tahribat sonrasında dişlilerdeki aşınan parçalar sürtünmenin de etkisi ile diğer parçaları da aşındırır.


Üstün Isı ve Köpük Kararlılığı

RED CLIMBING OIL yüksek devirlerde ve sıcaklıklarda çalıştığında viskozitesi stabil olup köpürmeyi azaltır, dolayısı ile iç basınç oluşturmaz, keçe ve contalardan yağ kaçağı yapmadığı gözlemlenmiştir ve buharlaşma kayıpları olmaz. Bu özelliklerinden dolayı tortu ve depozit oluşumunu engeller. Kesme ( Shear ) dayanımı yüksektir.


Pas Korozyon ve Oksidasyona Karşı Mükemmel Dayanım

RED CLIMBING OIL suyun ve nemin bulunduğu ortamlarda özelliklerini yitirmez, su ile karışmadığından ve su itici özelliğinden dolayı böyle ortamlarda dişli ve dişli sistemlerini yağlama özelliğini devam ettirir dolayısı ile şanzıman, diferansiyel, redüktör dişli ve dişli sistemlerini oksidasyona, korozyona ve pasa karşı korur.


Sessiz Çalışma Özelliği Vibrasyona Karşı Yüksek Aşınma Dayanım

RED CLIMBING OIL çalışan dişlilerde önceden oluşmuş çukur ve boşluklara çok iyi yapışma ve homojen film oluşturma gücü ile doldurarak sürtünmeyi azaltır, kaymayı arttırır, sistemlerin daha sessiz çalışmalarını sağlar. İşletmelerdeki gürültü kirliliğinin önüne geçer. Vibrasyon ve titreşimden kaynaklanabilecek malzeme aşınmalarını önler. Dişlilerin ilk çalışma anlarında düşük sıcaklıklarda bile düzgün ve sessiz çalışmasını sağlar.


Yüksek Enerji Tasarrufu

RED CLIMBING OIL sürtünmeden kaynaklanan yakıt, enerji, bakım ve işçilik kayıplarının önüne geçer ve işletmelerdeki maliyetleri düşürür.


Her Atmosfer Sıcaklığında Kullanım Özelliği

Sıcak ve soğuk ortam şartlarından etkilenmeden özelliklerini devam ettirir, sistemlerde ağır karbon birikimleri bırakmaz yağda vernikleşme ve zamklaşma oluşturmaz.

Teknik Özellikleri

ÜRÜN TİPİ STANDART ES 400
VİSKOZİTE 40 °C, CST ASTM D 445  400
VİSKOZİTE 100 °C, CST ASTM D 445  40
VİSKOZİTE İNDEKS ASTM D 2270  163 
ALEVLENME NOKTASI, °C ASTM D 92  310 
AKMA NOKTASI, °C ASTM D 97  -33 

* Yukarıdaki veriler tipik değerler olup üretimden üretime değişebilir.

Çeşitli Tipler

RED CLIMBING OIL’ in SAE 90; SAE 140 , 80W/90 ; 85W/140 ; SAE 75W/90 ; SAE 75W/140 gibi ayrı tipleri bulunduğu gibi talebe göre değişik tipleri ihtiyacı karşılamak üzere yapılabilir.


TEMMUZ 2018 REV02

 

HAKKIMIZDA

1989 yılında kurulan Koçak Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bulunduğu coğrafyanın önde gelen madeni yağ ve gres üreticileri arasında gösterilmektedir. Otomotivden endüstriye, havacılıktan denizciliğe, tekstilden savunma sanayine kadar 300 adetten fazla ürüne, 700’den fazla ambalaj çeşidine sahiptir. Gebze’de 4 bin 500 metrekaresi kapalı toplam 12.500 metrekare alan üzerine kurulu Madeni yağ Gres ve Harmanlama Dolum Tesisi ile OHSAS 18001, ISO 9001, ISO 14001 standartlarına uygun olarak üretim gerçekleştirmektedir. Firmanın madeni yağ kapasitesi günde 1 sarj ve 8 saat çalışma esası alındığında; 40.504 MT / yıl, gres kapasitesi ise 6.480 MT/yıldır, Antifriz 7.793 MT/yıldır. 4 kıtada Rafinol, Speedol, Ranuna ve F6 markalı ürünleriyle varlığını sürdüren Koçak Petrol, ABD başta olmak üzere 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

İLETİŞİM

Adres :
Koçak Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Pelitli Mahallesi, 4434 Sok. No:43 41400 Gebze / Kocaeli
Tel: +90 (262) 751 36 72
Fax: +90 (262) 751 36 78
speedol@speedol.com.tr 

Google HARİTA

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.