TÜRKÇE ENGLISH

Otomobiliniz kışa hazır mı?

Sıcaklıkların büyük ölçüde düştüğü ve soğukların kendini iyiden iyiye hissettirdiği kış günlerinde sorunsuz bir otomobil ile yolculuk yapmak için mutlaka otomobilinizi kışa hazırlamalısınız. İşte kış bakımı tavsiyelerinden birkaçı: 

Kış Bakımı

Havaların soğumasıyla birlikte yapılması gerekenlerin bir kaçını hatırlatalım:

  • Öncelikle antifrizin donma derecesi ayarlanmalı, termostatın durumu kontrol edilmelidir,
  • Motor soğutma suyu sisteminde kaçak olup olmadığı kontrol edilmeli, kalorifer sistemi gözden geçirilmelidir,
  • Kışın kullanılacak lastiklerin diş derinliğinin de en az 4 mm olmalı, lastiklerin kontrolü ve hava ayarları yapılmalıdır,
  • Akü kontrol edilmeli, far ayarları ve stop lambaları kontrol edilmelidir,
  • Fren sistemi mutlaka bir uzmana kontrol ettirilmeli, hidrolik yağın ve balataların değişme zamanı geldiyse değiştirilmelidir,
  • Silecekler ve su püskürtme sistemi gözden geçirilmeli, cam suyu antifrizi kullanılmalıdır,
  • Araçta bulundurulması zorunlu olan araç ve gereçlere, patinaj zinciri ve çekme halatı eklenmelidir,
  • Kullanılan yağların viskozitelerine (akıcılık özelliklerine) azami dikkat edilmelidir. Kışın ilk çalışma anında katılaşmış yağın motor içindeki dolaşımı akıcılığı yüksek olan yağ kadar iyi olmaz. Ayrıca kirli yağ motor içinde temiz yağ kadar kolay dolaşmaz.

Hayırlı yolculuklar dileriz..

 

HAKKIMIZDA

1989 yılında kurulan Koçak Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bulunduğu coğrafyanın önde gelen madeni yağ ve gres üreticileri arasında gösterilmektedir. Otomotivden endüstriye, havacılıktan denizciliğe, tekstilden savunma sanayine kadar 300 adetten fazla ürüne, 700’den fazla ambalaj çeşidine sahiptir. Gebze’de 4 bin 500 metrekaresi kapalı toplam 12.500 metrekare alan üzerine kurulu Madeni yağ Gres ve Harmanlama Dolum Tesisi ile OHSAS 18001, ISO 9001, ISO 14001 standartlarına uygun olarak üretim gerçekleştirmektedir. Firmanın madeni yağ kapasitesi günde 1 sarj ve 8 saat çalışma esası alındığında; 40.504 MT / yıl, gres kapasitesi ise 6.480 MT/yıldır, Antifriz 7.793 MT/yıldır. 4 kıtada Rafinol, Speedol, Ranuna ve F6 markalı ürünleriyle varlığını sürdüren Koçak Petrol, ABD başta olmak üzere 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

İLETİŞİM

Adres :
Koçak Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Pelitli Mahallesi, 4434 Sok. No:43 41400 Gebze / Kocaeli
Tel: +90 (262) 751 36 72
Fax: +90 (262) 751 36 78
speedol@speedol.com.tr 

Google HARİTA

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.