TÜRKÇE ENGLISH

CAM SUYU ANTİFRİZİ -12 ⁰C (Etil Alkol)

Cam Suyu Antifrizi -12 °C (Etil Alkol)

Speedol Cam Suyu Antifrizi -12 °C cam suyu ve yıkama sisteminin donmasını önleyen cam temizleme sıvısıdır. - 12 °C’ ye kadar cam suyunun donmasını ve camda buzlanmayı engeller. Kir, çamur, yağ, böcek ve bitki kalıntılarını temizler. Tüm binek ve ticari araçlarda dört mevsim güvenle kullanılır.

Kullanım Yerleri

Araçların cam suyu depolarında kullanılır.

Özellikleri

Metil alkollü camsularına göre etil alkol içerikli cam suyu, sileceklerin cam üzerinde daha rahat bir şekilde kaymasını sağlarken, silecek lastiklerinin daha uzun süre kullanılmasına olanak verir.

Otomobilinizin Cam Suyu Sağlığımıza Zarar Verir Mi?

Speedol GREEN yaklaşımı ile insan sağlığına duyarlı, çevreye duyarlı, minimum toksisite, maksimum biyodegrabilite, Performans değerleri yüksek ürünlerin tüketiciye ulaştırılması hedeflenmiştir.

Neden Cam Suyu Antifrizi’nde Metanol yerine Etanol Kullanılmalı?

Metanol sarhoşluğa, ağız, mide ve bağırsak mukozasında tahrişe yol açar. Metanolün kendisi toksik değildir. Ancak körlük ve hatta ölüme yol açan maddeler, metanolün metabolizması sonucu oluşan ara maddeler (metabolitler)’dir. Metanol, solunum, cilt teması veya oral yolla vücuda alındığında metabolizmada bulunan enzimler tarafından önce formaldehid ve daha sonra da formik aside dönüştürülür. Oluşan formik asit sinir sistemi için toksittir, özellikle retinal ve optik sinirleri etkileyerek körlüğe kadar giden görme bozuklukları oluşturabilir. Cildin aşırı miktarda metanol ile teması veya yüksek
konsantrasyonlarda metanol solunması da zehirlenmeye yol açabilir.

Teknik Özellikleri

°C -12 -7 -5 -2 Yaz 
Ürün 1 2 1 1 1
H₂O - 1 1 3 6

Etanol bazlı bir üründür. Metanol ihtiva etmez.

Antifrizler ile ilgili sıkça sorulan sorular için buraya bakabilirsiniz: http://www.speedol.com.tr/antifriz/

EKİM 2014 REV01

 

HAKKIMIZDA

Kocaeli Gebze'de 4500 m2 si kapalı, 14.000 m2 toplam alan üzerinde kurulu Koçak Petrol Madeni Yağ ve Gres Harmanlama Dolum Tesisinde OHSAS 18001, ISO 9001, ISO 14001 standartlarına uygun olarak üretim yapılmakta, otomotiv ve endüstriyel alanlarda 250 den fazla ürün ve 600 üzerinde ambalaj çeşitliliği ile ülke ekonomisine değer katmaktadır.

İLETİŞİM

Adres :
Koçak Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Pelitli Köyü, Ayaz Sok. No:43 41400 Gebze / Kocaeli
Tel: +90 (262) 751 36 72
Fax: +90 (262) 751 36 78
speedol@speedol.com.tr 

Google HARİTA

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.