TÜRKÇE ENGLISH

ANTI-FROST LIQUID EG-34

Anti-Frost Liquid EG-34

ANTI-FROST LIQUID EG-34 kapalı sıcak su ısıtma sistemlerinde, ısı pompalarında ve endüstriyel soğutma ekipmanlarında soğutucu ve ısı transfer ortamı olarak kullanılmak üzere geliştirilen mono etilen glikol ve yüksek kaliteli organik korozyon önleyici katkı maddeleri içeren transpan sarı renkte bir sıvıdır. Çevreye zararlı olan borat, nitrit, nitrat, amin, fosfat ve silikat içermez. Uzun ömürlü (Long Life) antifriz ve soğutma sıvısı olan ANTI-FROST LIQUID EG-34 üstün nitelikli organik asit teknolojisi esaslı olup, çevreye uyumludur (biodegradable).

KULLANIMI

Sıcak su ısıtma sistemleri, ısı pompası sistemleri, ısı geri kazanım sistemleri, soğutma devreleri ağırlık sistemlerinde ve kaçak tespit sıvısı olarak ANTI-FROST LIQUID EG-34 kullanılır.

GENEL UYGULAMA ÖNERİLERİ

  • Sadece kloridsiz lehim olan sistemlerde kullanılmalıdır.

  • Ürün kalıntıları yetersiz inhibitör konsantrasyonu nedeniyle metallere daha şiddetli olarak saldırabildiğinden sadece ANTI-FROST LIQUID EG-34 ile geçici olarak çalıştırılan sistemler (örneğin kışın yapılarda donmaya karşı koruma için), yeniden doldurulmadan önce birkaç kez iyice su ile yıkanmalıdır.

  • Su ya da ANTI-FROST LIQUID EG-34 / su karışımı ile basınç testinden sonra, sıvı / hava fazı sınırında korozyonu önlemek için sistemlerin doldurulması gerekir.

  • Boşaltılmış sistemler birkaç gün içinde yeniden doldurulmalıdır ve ANTI-FROST LIQUID EG-34 / su karışımı ile doldurmadan önce, operatör sistemin korozyon durumunu dikkatlice incelemelidir.

  • Daha önce bir tuz bazlı soğutma sıvısı ya da su ile çalışan bir soğutma veya ısıtma sistemi ANTI-FROST LIQUID EG-34 ile şarj edildiğinde, bu ürünün alt yüzey gerilimi ve ilgili pas çıkarma eylemi, herhangi bir mevcut korozyon hasarının kaçak olarak görünmesine neden olabilir. Bu nedenle, eski sistemler, değişiklik yapılmadan önce paslanmadıklarından emin olmak için kapsamlı bir şekilde incelenmeli ve yıkanmalıdır. İyi contalar, sistemin kusursuz çalışmasını ve masraflı sızıntıları önlemenin tek yoludur.

  • Sızıntıdan sonra, ANTI-FROST LIQUID EG-34 / su karışımları olan sistemler sadece aynı konsantrasyonda ANTI-FROST LIQUID EG-34 ile doldurulmalıdır. Uyumsuzluklara yol açabileceğinden, farklı ürünlerle karıştırılmamalıdır. İstisnai durumlarda, üreticinin uzman görüşü ile iletişime geçilmelidir.

  • ANTI-FROST LIQUID EG-34, suyla her oranda karışabilir olmasına rağmen, dolaşım pompaları olan sistemlerin gerekli miktarda suyun yaklaşık üçte ikisi ile doldurulması tavsiye edilir. Ürün sistem su ile doldurulduktan daha sonra eklenir. ANTI-FROST LIQUID EG-34 / su karışımları saf sudan daha yüksek bir viskoziteye ve yoğunluğa sahip olduğu için, boru hatlarında vb. daha yüksek bir basınç düşüşü beklenmelidir.

ÖZELLİKLERİ

Yüksek Soğutma Performansı ve Koruma:
Radyatördeki suyun donmasını ve kaynamasını geciktirerek, genleşmeden kaynaklanan olası hasarların oluşumuna engel olur.
Pas ve Korozyona Karşı Güçlü Koruma Performansı:
Soğutma sistemlerinde kullanılan her türlü hafif metal ve alüminyum alaşımları üzerinde korozyonu önler. Radyatör ve motor gövdesinde etkin koruma sağlar.
Minimum Tortu Oluşumu:
Şehir suyuyla inceltilip kullanıldığında dahi tortu oluşmaz.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk

SARI

 Bağıl yoğunluk 15,5 ºC

ASTM D 4052

1,0754

 pH;

- %50 seyreltilmiş
- Seyreltilmemiş antifriz

ASTM D 1287

 

8,02

8,30

 Reserve alkalinite;

- %50 seyreltilmiş
- Seyreltilmemiş antifriz

 

ASTM D 1121

 

-

4,8

DONMA NOKTASI,%100 ºC max

DONMA NOKTASI %50, ºC 

DONMA NOKTASI %20, ºC 

ASTM D 1177

-34

-12

-3

* Yukarıdaki veriler tipik değerler olup üretimden üretime değişebilir.


OCAK 2019 REV01

 

HAKKIMIZDA

1989 yılında kurulan Koçak Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bulunduğu coğrafyanın önde gelen madeni yağ ve gres üreticileri arasında gösterilmektedir. Otomotivden endüstriye, havacılıktan denizciliğe, tekstilden savunma sanayine kadar 300 adetten fazla ürüne, 700’den fazla ambalaj çeşidine sahiptir. Gebze’de 4 bin 500 metrekaresi kapalı toplam 12.500 metrekare alan üzerine kurulu Madeni yağ Gres ve Harmanlama Dolum Tesisi ile OHSAS 18001, ISO 9001, ISO 14001 standartlarına uygun olarak üretim gerçekleştirmektedir. Firmanın madeni yağ kapasitesi günde 1 sarj ve 8 saat çalışma esası alındığında; 40.504 MT / yıl, gres kapasitesi ise 6.480 MT/yıldır, Antifriz 7.793 MT/yıldır. 4 kıtada Rafinol, Speedol, Ranuna ve F6 markalı ürünleriyle varlığını sürdüren Koçak Petrol, ABD başta olmak üzere 40 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

İLETİŞİM

Adres :
Koçak Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Pelitli Mahallesi, 4434 Sok. No:43 41400 Gebze / Kocaeli
Tel: +90 (262) 751 36 72
Fax: +90 (262) 751 36 78
speedol@speedol.com.tr 

Google HARİTA

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.